برد در بازی یک طرفه!/تیمت گلزن ندارد حمید خان!

در روزی که داماش یک سر و گردن از پرسپولیس میزبان برتر بود بازی را به حریف واگذار کرد. این البته اتفاق خوبی برای قرمزهاست،میل به بردن وبرتری طلبی در روزی که حتی شایسته  اش نبودند. دو تیم دوازدهم و سیزدهم جدول در حالی در تهران مقابل هم قرار گرفتند که هرکدام با شرایطی خاص گام به زمین گذاشتند.پرسپولیس با یحیی گل محمدی که این روزها خوب نتیجه می گیرد آمده بود تا همچنان به مثال بازی های پیشین نتایج بد دور رفت را جبران نمایند و بازهم به روند صعودی خود ادامه دهد وگام به گام بالا رود و از رتبه ی لعتی دوازدهم کنده شود. از سوی دیگر داماشی ها که در رشت هر دو تیم قرمز و آبی تهران را برده بودند می خواستند در تهران هم حداقل امتیاز را کسب کنند و دست خالی به خانه بازنگردند. این در حالی بود که هر دوتیم چند بازیکن کلیدی خود را در اختیار نداشتند.پرسپولیس بدون کریمی و مهدوی کیا و داماش بدون رودباریان،کبه،حاجتی،کوشکی و مرتضی ابرهیمی به میدان آمده بودند.

نیمه اول بر خلاف انتظار با میدان داری داماش آغاز شد.به طوری که تا دقیقه بیست و پنج مالکیت توپ 59-41 به سود شمالی ها بود.البته آنها از برتری عددی خود استفاده ای در این دقایق نکردند و شاید تنها موقعیت آنها شوت مهدوی بود که با فاصله به خارج رفت.در ادامه پرسولیسی ها کمی به خود آمدند و توانستند چند حمله پی در پی اما کم جان روی دروازه داماش ترتیب دهند که مهمترینشان شوت پشت محوطه جریمه پروویچ بود که به خارج رفت. دقیقه 39 مهمترین اتفاق بازی برای پرسپولیس روی داد.جایی که تک به تک رضایی با فراهانی به پنالتی و گل پیروزی بخش پرسپولیس منجر شد.پس از گل داماشی ها دست به حمله زدند که مهمترینشان فرار حسین ابراهیمی از جناح راست پرسپولیس و سانتر او برای متوسل زاده بود،شوت کم جان او را نیلسون به سختی از روی خط دروازه برگشت داد،ضربه ریباند را ابراهیمی نواخت که این بار ماهینی از خط دروازه دفع کرد.داماشی ها اعتقاد داشتند که ماهینی با دست این کار کرد. پس از این صحنه داور سوت پایان را به صدا در آورد تا پرسپولیس با برتری به رختکن برود.
نیمه دوم:
در این نیمه هم به تیم داماش از ابتدا عنان بازی را در دست گرفت،منتها بر خلاف نیمه اول تا پایان بازی سوار توپ و میدان بود و پرسپولیس را در زمین خود محبوس کرده بود.نخستین موقعیت خطرناک بازی شوت آبشک در دقیقه 52 بود که از فاصله ای نزدیک به بیرون رفت.در دقیقه 65 سانتر خطرناک داسیلوا با ضربه سر متوسل زاده همراه شد که توسط نیلسون به سختی مهار گردید. در ادامه بازی که انگار یک گله شده بود مهمترین موقعیت داماش در دقیقه 70 حاصل شد که سانتر داسیلوا و ضربه سر مهدوی با فاصله بسیار نزدیک از کنار تیرک عمودی به بیرون رفت. درخشان وقتی دید تیمش آن برندگی را برای گلزنی ندارد دست به سه تعویض پیاپی در خط تهاجم تیمش زد و در طرف دیگر گل محمدی نیز با آوردن نوروزی و فشنگچی می خواست یک روح تهاجمی به تیمش بدهد که البته چندان موفق نبود.
حملات داماش توسط گلنزنهایش یکی پس از دیگری به هدر می رفت که شاهکار آن سانتر تمام و کمال حسین ابراهیمی و موقعیت تک به تک سعید حلافی داخل محوطه شش قدم پرسپولیس بود که با بی دقتی محض این بازیکن به هوا فرستاده شد.
پرسپولیس که از کسب سه امتیاز و نگرفتن کارت زرد توسط بازیکنان دو کارته اش کاملا راضی به نظر می رسید با اداره بازی توانستند سه امتیاز شیرین را در روزی که بیشتر از یک نیمه در زمین خود حبس بودند به کیسه بریزد.این البته اتفاق خوبی برای پرسپولیس هست،روح و میل پیروزی حتا در روزی که شایسته اش نبودند در تیم وجود دارد.در سوی دیگر داماش و درخشان در چندمین بازی پیاپی در حالی که شایسته برد و کامیابی بودند به دلیل نداشتن چند گلزن تمام و کمال و شش دانگ از آن محروم شدند و این بار به موقعیت سنجی پرسپولیس باختند.حالا درخشان باید راه چاره را در جایی دیگر جستجو کند.


انجمنهای اکیپ دات کام
bwin