امکان حرکت صندلی چرخدار با قدرت ذهن

امکان حرکت صندلی چرخدار با قدرت ذهن/ ناوبری با یک مغز رباتیکرئیس دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات دانشگاه فناوری سیدنی یک صندلی چرخدار ساخته که با قدرت مغز کنترل می شود و می تواند ناوبری خود را با یک مغز رباتیک در میان یک محوطه پرازدحام برعهده بگیرد.به گزارش خبرگزاری مهر، پرفسور هانگ نگوین رئیس دانشکده مهندسی و فناوری اطلاعات دانشگاه فناوری سیدنی در رابطه با این دستگاه اظهار داشت: فناوری می تواند مرزهای جدیدی از فناورهایی که با قدرت فکر کنترل می شوند را به روی ما باز کنند..
این امکان وجود دارد که سیستمهای سرگرمی خانگی و اتومبیلها در آینده با قدرت فکر کنترل شوند.
پرفسور نگوین افزود: ما با صندلی چرخدار آغاز کردیم چرا که درحال حاضر نیاز نسبت به این وسیله به شدت احساس می شود.

جردن پسر 27 ساله پرفسور نگوین پس از یک آسیب در اثر رانندگی در سال 2005 تقریبا فلج شده است..
جردن که تحقیقات صندلی چرخداری که توسط قدرت فکر حرکت می کند را به عنوان تز دکترای خود انجام داده است، گفت: بسیار خوش شانس بودم که در این تصادف از ناحیه گردن دچار آسیب نشدم، چرا که فناوریهای معدودی وجود دارد که اگر از ناحیه گردن به پایین فلج نشده باشید می تواند موثر واقع شود..
وی افزود: این دستگاه جدا از امکان حرکت، احساس استقلال را نیز منتقل می کند، مسئله کم هزینه بودن این دستگاه هنگام طراحی آن به شدت مدنظر قرار گرفته تا این دستگاه برای کسانی که به آن نیاز دارند قابل دسترس باشد.
این پدر و پسر برای تحقق و واقعیت بخشیدن به این ایده با یکدیگر همکاری کردند.
این صندلی چرخدار تاکنون آزمایشهایی را پشت سر گذاشته و ظرف پنج سال آینده بسته به بودجه لازم می تواند وارد بازار تجاری شود.


انجمنهای اکیپ دات کام
bwin