کشف رابطه میمون‌های فضایی ایران و بمب اتمی!

تحلیلگران اسرائیلی مدعی هستند که اعزام میمون به فضا توسط ایران به معنای این خواهد بود که ایران قادر است که یک بمب اتمی را به هر نقطه‌ ای از زمین که بخواهد شلیک کند.

به گزارش «تابناک»، وبگاه دبکا که به محافل امنیتی اسرائیل نزدیک است، خبر تلاش ایران برای اعزام کپسول زیستی حامل موجود زنده به فضا را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است. این وبگاه به نقل از حمید فاضلی خبر داده است که ایران قصد دارد به عنوان بخشی از برنامه خود برای اعزام انسان به فضا در دهه فجر امسال، پنج میمون را به فضا بفرستد.

این پنج میمون در کپسولی به نام پیشگام و با استفاده از راکتی به نام کاوشگر به مدار 120 تا 130 کیلومتری در فضا فرستاده می‌شوند. بنا به اعلام فاضلی، در این پروژه میمون به عنوان موجودی که از نظر زیستی شباهتهایی به انسان دارد درنظر گرفته شده تا تمامی جوانب حضور انسان در فضا قابل بررسی باشد. به گفته وی ساخت سنسورها در محیط فضا بر روی کاوشگرهای فضایی و تست اقلام حفاظت از پرتوهای تشعشعی در فضا از دیگر برنامه های در دست اقدام سازمان فضایی ایران است.

این در حالی است که دبکا مدعی تردید در توانایی ایران برای انجام این کار شده است. گفته می‌شود که در اوت 2011 یا مرداد سال 1390، پرتاب موشک کاوشگر ۵ به مدار زمین که حاوی یک میمون بود ناموفق بوده و سرنشین درون آن جان خود را از دست داده است.

دبکا مدعی شده است که ایران، برنامه‌های موشکی و اتمی خود را در پناه برنامه فضایی خود و با ظاهری صلح‌جویانه به پیش می‌برد و به نقل از منابع خود مدعی شده است که ایران راکتی با توان حمل محموله‌ای به وزن 330 کیلوگرم تولید کرده است که قادر خواهد بود یک کلاهک هسته‌ای را به هر نقطه‌ای از کره زمین برساند.

این در حالی است که به گفته دبکا، از آن جایی که اطلاعات دقیقی در مورد اندازه و وزن کپسول فضایی ایران وجود ندارد، نمی‌توان در مورد اندازه کلاهک هسته‌ای مورد نظر ایران اظهار نظر کرد! به گفته دبکا، در ژوئن 2011، ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس خبر داده است که ایران از مدتها پیش در حال آزمایش موشک‌ها و راکت‌های قادر به حمل کلاهک هسته‌ای است.

به نظر می‌رسد فضاسازی جدید اسرائیلی‌ها با جریان یافتن مذاکرات اخیر ایران و آژانس بی ارتباط نباشد. رسانه‌های غربی و اسرائیلی اغلب، اخبار خود در مورد برنامه هسته‌ای ایران را با مذاکرات ایران با طرف‌های مقابل هماهنگ می‌کنند.

این در حالی است که وزیر خارجه و سخنگوی وزارت خارجه اخیرا اعلام کرده‌اند که ایران حاضر است فتوای رهبر انقلاب درمورد حرمت سلاح هسته‌ای را به صورت سند سازمان ملل در بیاورد.

 


انجمنهای اکیپ دات کام
bwin