بازگشت   اکیپ دات کام > فنی و تخصصی > علمی > اقتصاد و مدیریت
 
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی01-09-2017 #1
 
sabtmollasadra
عضو جدید
 
پروفایل کاربری sabtmollasadra
 
تاریخ عضویت: Jan 2017
محل سکونت: تهران ونک خیابان ملاصدرا پلاک 56 تماس 02142056
سن: 37
نوشته ها: 20
ثروت: 190,865 تومان
تشکرها: 0
تشکر شده: 0
پیش فرض رتبه بندی انفورماتیک

کلیات رتبه انفورماتیک

کلمه انفورماتیک برابر نهاده واژه فرانسوي Informatique (انگليسي Informatics) است و از لحاظ اصطلاحي عبارت از مطالعه ساختار و ويژگي‌هاي اطلاعات و كاربرد فن‌آوري براي سازماندهي، ذخيره‌سازي، بازيابي، و اشاعه آن است...
شرکت های انفورماتیکی به شرکت هایی اطلاق می شود که در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری به ثبت رسیده باشند و موضوع فعالیت آنها صرفا در زمینه انفورماتیک باشد. این گونه شرکت ها برای بستن قراردادهای دولتی و احراز صلاحیت نیاز به گواهی رتبه بندی دارند که از طریق شورای عالی انفورماتیک کشور (معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور) صادر می گردد. در ارزیابی رتبه بندی شرکت های انفورماتیک ملاک های نیروی انسانی، درآمد و پارامتر رضایت مشتری (به عنوان ضریب کاهنده امتیاز) موثر هستند..
عامل رضایت مشتری یکی از موارد مورد نیاز رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی است که دبیرخانه شورا باید شیوه‌های تبدیل رضایت مشتری به ملاک‌های کمی را تعیین کند. تعیین شیوه تبدیل رضایت مشتری به ملاک‌های کمی از اولویت‌های فعلی شورا است زیرا به محض اینکه شرکتی رتبه یک را می‌گیرد به عامل رضایت مشتری بی‌توجه می‌شود آیین‌نامه جدید رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی مصوب سال 83 است.
طبق آیین‌نامه شرکت‌هایی به‌عنوان شرکت‌های انفورماتیکی احراز صلاحیت و رتبه‌بندی می‌شوند که اساسنامه‌شان در ارتباط مستقیم با فعالیت‌های انفورماتیکی بوده، دارای مدیر عامل تمام وقت با مدرک تحصیلی حداقل لیسانس در رشته‌های مرتبط و نیز حداقل دو نفر کارشناس تمام وقت باشند.
در روش اجرای آیین‌نامه نیروی انسانی، درآمد و رضایت مشتریان سه عامل اصلی ارزیابی شرکت‌ها هستند و سهم عامل نیروی انسانی 80 درصد و عامل درآمد 20 درصد از امتیاز کل شرکت است.
به شرکت‌های تازه تاسیس که هنوز یک سال مالی از زمان تاسیس و یا فعالیت آن‌ها نگذشته باشد و قادر به ارائه اظهارنامه مالیاتی نباشند، برگه احراز صلاحیت موقت با دوره اعتبار یک سال داده خواهد شد. از دیگر مشخصات این آیین‌نامه آن است که رتبه‌بندی شامل 7 رتبه می‌شود؛ رتبه هفت مربوط به شرکت‌هایی است که تاکنون اظهارنامه مالیاتی نداشتند و به اصطلاح نوپا هستند و رتبه‌های 6 تا 1 مربوط به شرکت‌هایی است که سابقه کار دارند.
15 رشته ارائه و پشتیبانی سخت‌افزاری Mainframe ،تولید و ارائه رایانه‌های غیرMainframe ،تولید و ارائه دستگاه‌های جانبی ،تولید و ارائه قطعات و ملزومات ،تولید و پشتیبانی نرم‌افزارهای سفارش مشتری ،ارائه و پشتیبانی بسته‌های نرم‌افزاری و نرم افزارهای حامل محتوا ،ارائه و پشتیبانی نرم‌افزارهای پایه، سیستم و ابزارها ،خدمات شبکه‌های اطلاع رسانی Providers ،شبکه داده‌های رایانه ای و مخابراتی ،امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ،مشاوره و نظارت بر اجرای طرح‌های انفورماتیکی ،آموزش و پژوهش ،خدمات پشتیبانی ،سیستم‌های ویژه و سیستم های اتوماسیون صنعتی ، صلاحیت آن‌ها احراز شده و شرکت‌ها رتبه مناسب را دریافت می‌کنند.
هدف از تهیه این آیین نامه تخصصی‌تر کردن فعالیت شرکت‌های انفورماتیکی است و لازم است کارفرما که شرکت‌های دولتی هستند، در زمان ارجاع کار به رشته خاصی که شورا در آن زمینه رتبه داده است، دقت داشته باشند.

مطالب مرتبط
کلیات رتبه انفورماتیک
شاخه های رتبه بندی انفورماتیک
روند اخذ رتبه انفورماتیک
sabtmollasadra آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات در اینترنت | فروشگاه و سرگرمی
پاسخ
برچسب ها
رتبه بندی انفورماتیک ، ثبت شرکت ملاصدرا
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

موضوعات و تاپیک های مشابه و مرتبط با تاپیک این صفحه به شرح زیر است:
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
الگوریتم جدید گوگل به نام “Possum” novinmarketing اینترنت 0 09-28-2016 09:40 AM
۳۰ فاکتور مهم رتبه بندی گوگل که هر تازه کاری باید بداند novinmarketing دانستنیها 0 09-19-2016 10:04 AM
راهنمای رتبه بندی شرکت های آی تی novinmarketing فنی و تکنولوژی 0 12-30-2015 11:49 AM
لیست ده وبلاگ برتر دنیا در سال جاری sitecode معرفی وبلاگ و وبسایت 1 09-03-2015 04:10 AM
جدول رشد دانشگاه‌های ایران دردنیا گندم درس و دانشگاه 2 11-09-2012 05:51 AM