Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 509

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 512

Warning: Illegal string offset 'membergroupids' in [path]/includes/functions.php on line 441

Warning: Illegal string offset 'membergroupids' in [path]/includes/functions.php on line 443

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 452

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 509

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 509

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 518
کاهش سود بانکی پارمتر اصلی رونق مسکن/ تحریم در رونق مسکن تاثیر منفی نخواهد گذاشت/ بهترین زمان برای خرید مسکن چه زمانی است؟ - اکیپ دات کام
بازگشت   اکیپ دات کام > موضوعات عمومی > اخبار > اخبار اقتصادی
 
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی12-06-2016 #1
 
novinmarketing
سردسته اکیپ
 
پروفایل کاربری novinmarketing
 
تاریخ عضویت: Sep 2015
سن: 36
نوشته ها: 980
ثروت: 14,265,238 تومان
تشکرها: 0
تشکر شده: 54
استاتوس: وعظی نیست
اوضاع احوال:
پیش فرض کاهش سود بانکی پارمتر اصلی رونق مسکن/ تحریم در رونق مسکن تاثیر منفی نخواهد گذاشت/ بهترین زمان برای خرید مسکن چه زمانی است؟

دکتر مهدی سلطان محمدی در این خصوص به خبرنگار بازار نیوز اظهار داشت: افزایش حجم معاملات پیش آگهی رونق حجم بازار است و با این شرایط خانه های خالی در بازار کاهش می یابد و در نتیجه باعث ورود خریدارهای بیشتر در بازار ملک می شود، ضمن اینکه فروشنده ها حاضر نمی شوند ملک خود را برای فروش به عرضه برسانند. این روند با فاصله زمانی به افزایش قیمت منجر می شود و باعث ایجاد هیجان هم خواهد شد..

وی اضافه کرد: با توجه به حجم داده های ماه گذشته و رونق معاملات در بخش مسکن، ادامه این روال در سال جاری را قطعی نمی بینم اما در مجموع می توان با داده های ماه های گذشته افزایش محدودی در معاملات قیمت مسکن ماه های بعد شاهد باشیم.

سلطان محمدی در خصوص دلیل پیش بینی افزایش قیمت در ماههای آینده نیز تصریح کرد: به اعتقاد من کاهش بهره های بانکی برای سپرده گذاران هم توانسته جذابیت بازار مسکن را بیشتر کند هر چند که وضعیت بازارهای دیگر در افزایش قیمت مسکن دخیل بوده است. علایمی همچون حفظ سپرده در بانک ها، کاهش پروانه های ساخت در طول سال گذشته باعث انباشت تورمی در طول چند سال اخیر بوده و کاهش واقعی قیمت مسکن را به همراه داشته است به این معنی که افزایش مسکن پایین تر از تورم بوده است. اما با وجود کاهش سود سپرده ها به اعتقاد من رونق در بازار مسکن با شیبی بسیار ملایم رخ خواهد داد.

کارشناس بازار مسکن در پاسخ به اینکه آیا این رونق ادامه خواهد داشت یا خیر؟ تصریح کرد: این روند تازه آغاز شده و باید در یک دوره طولانی مدت دو ساله انتظار ادامه روند رونق مسکن را داشته باشیم اما نباید انتظار داشته باشیم که این رونق همانند دوره های قبل به ۷۰ یا ۸۰ درصد برسد ولی در مجموع به احتمال بسیار در سال های آتی رشد قیمت مسکن از تورم پیشی می گیرد.

وی در این خصوص اذعان داشت: کاهش جذابیت سود سپرده ها یکی از پارمترهای اصلی در رشد رونق اقتصادی است. با کاهش نرخ بهره می توان انتظار داشت که جذابیت بازار مسکن هم بیشتر شود. متاسفانه روند کاهش نرخ بهره در ۲ سال گذشته وجود داشته و هنوز هم تداوم دارد. بخشی از آن دستوری بوده و از سوی بانک مرکزی به بانک ها ابلاغ شده است. بنابراین نرخ بهره بانکی خواه ناخواه رو به کاهش خواهد بود و این کاهش عاملی محرک در بازار مسکن می شود.

سلطان محمدی با اشاره به اینکه تحریم ها در رونق در مسکن تاثیر منفی نخواهد گذاشت گفت: با وجود تحریم ۱۰ ساله ایران از سوی آمریکا، ریسک سرمایه گذاری در ایران بالا رفته ولی موضوع این است که اتفاق جدیدی رخ نداده و می توان گفت که این تحریم ها تداوم وضعیت سابق است. مگر اینکه ادامه تنش های لفظی با حضور ترامپ و قدرت یابی محافل تندرو در آمریکا منجر به زیر سوال برجام و تشدید تنش های منطقه ای شود. هر چند که حتی اگر تنش ها به اوج برسد در مسکن تاثیری نخواهد داشت چرا که در سال ۸۹ و ۹۰ شاهد بودیم که این تنش ها باعث رشد مسکن هم شد و در این شرایط عده ای به این نتیجه می رسند که بازار مسکن قابل اعتماد تر از سایر بازارهاست.

کارشناس بازار مسکن بهترین زمان برای خرید را از دست رفته دانست و در این خصوص گفت: بهترین زمان طی چند ماه گذشته بود چراکه رکود در طول چند ماه گذشته فضا را برای مهیا کرده بود و در مجموع می توان پیش بینی کرد که در حال حاضر پارمترهای موجود برای خرید مسکن وجود دارد. انتظار داریم که آذر ماه شاهد افزایش نرخ مسکن باشیم و با توجه به شرایط موجود این روند رو به افزایش است. البته نباید انتظار داشت که این افزایش شیب تندی داشته باشد اما علایم رونق برای معاملات مسکن قابل مشهود است.

فعال بازار مسکن تصریح کرد: خریداران در بازار فعال شده اند و فروشنده ها هم به امید اینکه بتوانند در آینده ملک خود را به قیمت بهتری بفروشند و همین باعث تعادل در خرید و فروش مسکن می شود..

وی در پایان تسهیلات خرید مسکن را به عنوان یک پارامتر موثری در رونق این بخش خواند و گفت: البته این پارامتر در شمال شهر تهران تاثیر چندانی نداشت اما در شهرستان ها عدد قابل توجهی است و در مناطق پایین و متوسط تهران در حد آپارتمان های کوچک کمک رسانی کرد. به اعتقاد من کاهش بهره بانکی از پارمترهای تحریک مسکن خواهد بود و شرایط عمومی اقتصاد هم مهیای این رونق بوده است.
جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی کلمه مسکن مهر کلیک نمایید.
novinmarketing آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات در اینترنت | فروشگاه و سرگرمی
پاسخ
برچسب ها
مسکن مهر
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

موضوعات و تاپیک های مشابه و مرتبط با تاپیک این صفحه به شرح زیر است:
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
یخ بازار مسکن آب شد/ افزایش ۲۲ درصدی معاملات مسکن novinmarketing اخبار 0 11-26-2016 01:49 PM
بیماری اعتیاد به خریدو لطمه هایش Rain خانه و خانواده 0 12-26-2012 02:41 PM
آيا زمان مي تواند پايان يابد؟ گندم رشته های پایه (ریاضی فیزیک) 2 09-24-2012 01:44 PM
مقالات مرتبط با زمان و بعد چهارم گندم رشته های پایه (ریاضی فیزیک) 0 09-24-2012 08:32 AM