Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 509

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 512

Warning: Illegal string offset 'membergroupids' in [path]/includes/functions.php on line 441

Warning: Illegal string offset 'membergroupids' in [path]/includes/functions.php on line 443

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 452

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 518

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 509

Warning: Illegal string offset 'userid' in [path]/includes/functions.php on line 512

Warning: Illegal string offset 'membergroupids' in [path]/includes/functions.php on line 441

Warning: Illegal string offset 'membergroupids' in [path]/includes/functions.php on line 443

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 452

Warning: Illegal string offset 'usergroupid' in [path]/includes/functions.php on line 518
کیفیت خودرو ها در آذرماه: - اکیپ دات کام
بازگشت   اکیپ دات کام > فنی و تخصصی > اتومبیل و خودرو > ساخت و مونتاژ داخل
 
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی11-11-2012 #1
 
Ashli
ستاره اكيپ
 
پروفایل کاربری Ashli
 
تاریخ عضویت: Oct 2012
سن: 25
نوشته ها: 1,880
ثروت: 5,970,350 تومان
تشکرها: 5,267
تشکر شده: 5,488
استاتوس: وعظی نیست
اوضاع احوال:
علایق:
in relation windows 7 Opera galaxy ir-tci esteghlal
پیش فرض کیفیت خودرو ها در آذرماه:

يك چيني بالاتر از سمند و پژو
گروه خودرو- جدیدترین رده‌بندی کیفی خودروهای داخلی در شرایطی اعلام شد که طی آن، مزدا3 جدید در غیاب مرسدس بنز به صدر جدول رفت، اما پراید از جای خود در انتهای جدول تکان نخورد. همچنین بنابر این امار، چند خودرو از جمله ماکسیما، پژو 405، MVM و پراید با افت کیفی روبه‌رو شده‌اند..


[


در این رده‌بندی که توسط سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اعلام شده و متعلق به آذر ماه است، 21 خودرو داخلی، تحت ارزیابی کیفی قرار گرفته و به دو دسته «خیلی خوب» و «خوب» تقسیم شده‌اند.
طبق معمول رده‌بندي‌هاي قبلي، اين ماه نيز سطح کيفي خودروهاي توليدي در نه معيار سيستم فنربندي، تعليق و فرمان، موتور، ترمز، تجهيزات الکتريکي، تزئينات داخلي و خارجي، صداهاي غيرعادي، بدنه، نفوذ آب و رنگ مورد ارزيابي قرار گرفته و 21 خودرو مورد نظر، بر اساس مجموع نمرات منفي به دست آمده، رتبه‌بندي شده‌اند. هر خودرويي که نمره منفي آن بين صفر تا 120 باشد، به دسته «خيلي خوب» رفته و خودروهاي داراي نمره منفي 120 تا 200 نيز در جمع «خوب‌ها» قرار گرفته‌اند. در این نوع رده‌بندی‌ها، البته خودروهایی که امتیاز منفی بالای 410 داشته باشند، غيرقابل قبول به حساب آمده و اجازه توليد و عرضه به بازار را نخواهند داشت. اين موضوع در شرايطي است که در رتبه‌بندي آذرماه، هيچ خودرويي در دسته غيرقابل قبول‌ها جای ندارد. ..
از نکات مهم رده‌بندی آذرماه مي‌توان به کیفیت بهتر MVM مدل 530 چینی نسبت به سمند و پژو 405 و همچنین بالاتر قرار گرفتن تندر ایران خودرو از همتای پارس خودرویی اش اشاره کرد.
صدرنشینی مزدا3 در غیاب بنز
مزدا3 اگرچه با افزایش نمره منفی نسبت به رده بندی آبان ماه روبه‌رو شده، اما با توجه به غیبت مرسدس بنزهای مونتاژی، لقب باکیفیت ترین خودرو داخلی را در رده‌بندی آذر به خود اختصاص داده است. این خودرو که در شرکت خصوصی «گروه بهمن» به مونتاژ مي‌رسد، در تجهیزات الکتریکی، تزئینات، رنگ و بدنه نمره منفی به خود مي‌بیند. پس از مزدا3، دو هموطن این خودرو به نام‌هاي ماکسیما و گرند ویتارا رده‌های دوم و سوم را به خود اختصاص داده‌اند.
این در شرایطی است که ماکسیما نسبت به رده بندی قبلی با افت کیفی مواجه شده و در چهار معیار تزئینات، بدنه، صداهای غیرعادی و رنگ نمره منفی دارد. ویتارا نیز كه محصول مونتاژی ایران خودرو خراسان به حساب مي‌آید، در معیارهای تزئینات، بدنه و رنگ امتیاز منفی کسب کرده است. از این سه ژاپنی که بگذریم، با یک کره ای در رده چهارم روبه‌رو مي‌شویم. هیوندای آوانته که محصول بخش خصوصی محسوب مي‌شود، در پنج معیار از جمله سیستم تعلیق، ترمز و بدنه نمره منفی دارد.
تندر ایران خودرو بالاتر از پارس خودرو
اما نگاهی به رده‌هاي پنجم تا نهم جدول رده‌بندی کیفی خودروها در آذر ماه، که متعلق به فرانسوی هاست بیندازیم. در این بین، مگان که نسبت به ارزیابی آبان ماه با افت کیفی روبه‌رو شده، جایگاه پنجم را در اختیار دارد و در چهار معیار سیستم موتور، تزئینات، بدنه و رنگ با نمره منفی روبه‌رو است.
تندر-90 ایران خودرو نیز با وجود آنکه قیمت پایین‌تری در بازار نسبت به همتای پارس خودرویی‌اش دارد، کیفیت بالاتری را به خود مي‌بیند. این محصول که دو رده بالاتر از تندر پارس خودرو ایستاده، در معیارهای تزئینات، بدنه، نفوذ آب و رنگ نمره منفی كسب كرده است. این در حالی است که همتای پارس خودرویی آن، در تزئینات، صداهای غیرعادی، بدنه و رنگ نمره منفی دارد.
بنابر آمار اعلام شده، این دو تندر با وجود نظارت شرکت رنوی فرانسه، همچنان جزئیات کیفی نابرابر و کیفیت متفاوتی را دارا هستند. بین تندر ایران خودرو و پارس خودرو، پژو 206 هاچ بک در شرایطی جا خوش کرده که به جز سه معیار سیستم تعلیق، صداهای غیرعادی و ترمز، در باقی معیارها نمره منفی دارد. ..
مدل صندوقدار این خودرو نیز که رده نهم جدول را اشغال کرده، به جز ترمز، در سایر معیارها امتیاز منفی به خود مي‌بیند. بیشترین نمره منفی هر دو 206، به تزئینات آنها مربوط مي‌شود..
کیفیت دو کره‌ای
رده‌هاي دهم و یازدهم جدول کیفی خودروها را دو کره‌ای مونتاژی تصاحب کرده‌اند، یکی از هیوندایی و دیگری از کیا. هیوندایی ورنا که محصول بخش خصوصی به حساب مي‌آید، به جز سیستم موتور، صداهای غیرعادی و نفوذ آب، در باقی معیارها امتیاز منفی دارد. ریو نیز که هم اکنون تنها محصول مونتاژی سایپا است، ضمن کسب نمره منفی در تمام معیارها، همچنان کیفیتی پایین را در سیستم موتور داراست. این خودرو پس از پژو روآ، بیشترین نمره منفی را در معیار موتور به خود مي‌بیند.
MVM بالاتر از سمند، پارس و 405
در ارزیابی کیفی آذرماه یک خودرو چینی توانسته کیفیت بالاتری نسبت به خودروهای پرتیراژ کشور کسب کند.
آن طور که در آمار آمده، مدل جدید MVM (530)، در اولین حضور خود با کسب نمره منفی 5/72، بالاتر از سمند، پارس و 405 قرار گرفته است.
این محصول بخش خصوصی، تنها در چهار معیار سیستم تعلیق، تزئینات، بدنه و رنگ نمره منفی دارد و بیشترین آن به بدنه مربوط مي‌شود. MVM البته کم کیفیت ترین سیستم موتور را بین 21 محصول تحت ارزیابی آذر ماه به خود اختصاص داده است. پس از این چینی، سمند در شرایطی عضو سیزدهم جدول است که در تمام معیارها نمره منفی داشته و کیفیت پایینی نیز در سیستم موتور دارد.
پارس خراسان نیز که پشت سر سمند قرار گرفته، ضمن کسب نمره منفی در همه معیارها، کیفیتی پایین را نیز در بخش رنگ به خود مي‌بیند. پژو 405 خراسان هم به عنوان عضو پانزدهم جدول، اگرچه در سیستم تعلیق، نمره منفی ندارد، اما کیفیت آن در بدنه و رنگ،پایین به نظر مي‌رسد.
همتای تهرانی این خودرو نیز که در رده بعدی جای گرفته، علاوه بر بدست آوردن نمره منفی در تمام معیارها، اوضاع خوبی در تزئینات، بدنه و نفوذ آب به خود نمی بیند. 405 تولید مرکز، در مقایسه با رده بندی ماه گذشته با افت کیفی مواجه شده است.از سوی دیگرهرچند مدل 530 خودرو MVM بالاتر از سمند و پارس و 405 ایستاده، اما مدل 110 آن از کیفیت کمتری نسبت به سه خودرو مذکور برخوردار است. طبق آمار، MVM که نسبت به رده بندی قبلی با افت کیفی روبه‌رو شده، به جز ترمز و صداهای غیرعادی، در سایر معیارها نمره منفی بدست آورده و کیفیتی پایین را در سیستم موتور و بدنه به خود اختصاص داده است..
پس از این محصول، با یک چینی دیگر به نام لیفان در رده هجدهم جدول روبه‌رو مي‌شویم. لیفان اگرچه در نفوذ آب نمره منفی ندارد، اما کمترین کیفیت را در تجهیزات الکتریکی بین کل خودروهای تحت ارزیابی، داراست.
هفت رکورد منفی برای پراید و روآ
اما سری هم به اوضاع کیفی میهمانان همیشگی انتهای جدول بزنیم و ابتدا از پژو روآ شروع کنیم. این خودرو که نوزدهمین عضو جدول به شمار مي‌رود، نه تنها در تمام معیارها نمره منفی کسب کرده است، بلکه کمترین کیفیت را بین خودروهای داخلی در دو بخش سیستم موتور و تزئینات به خود مي‌بیند.
روآ یکی از کم مشتری ترین محصولات ایران خودرو به شمار مي‌رود و احتمالا در آینده نزدیک از سبد محصولات این شرکت حذف خواهد شد.از روآ که بگذریم، به پراید صبا در رده بیستم جدول مي‌رسیم.این خودرو علاوه بر کسب نمره منفی در تمام معیارها، در ترمز، نفوذ آب و صداهای غیرعادی، کمترین کیفیت را به‌دست آورده است. پراید پارس خودرو نیز که همچنان آخرین عضو جدول است، در دو معیار بدنه و رنگ، کمترین کیفیت را بین خودروهای تولید داخل به خود مي‌بیند. این محصول، در مقایسه با رده‌بندی گذشته، با افت کیفی روبه‌رو و 15 نمره به نمرات منفی آن اضافه شده است.


Ashli آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
افرادی که با این نوشته حال فرمودند:

تبلیغات در اینترنت | فروشگاه و سرگرمی
قدیمی11-11-2012 #2
 
IRAN77
دوستدار نيكي
 
پروفایل کاربری IRAN77
 
تاریخ عضویت: Jul 2012
محل سکونت: IRAN
سن: 83
نوشته ها: 9,995
ثروت: 148,377,168 تومان
تشکرها: 22,104
تشکر شده: 31,923
استاتوس: پندار نيك، گفتار نيك، كردار نيك
اوضاع احوال:
علایق:
married windows xp Fire Fox samsung ir-tci malavan
نوشته اصلی توسط Ashli نمایش پست ها


البته خودروهایی که امتیاز منفی بالای 410 داشته باشند، غيرقابل قبول به حساب آمده و اجازه توليد و عرضه به بازار را نخواهند داشت. اين موضوع در شرايطي است که در رتبه‌بندي آذرماه، هيچ خودرويي در دسته غيرقابل قبول‌ها جای ندارد. ..
وقتي قراره باشه خودمون ورقه امتحاني مونو تصحيح كنيم نبايدم تجديد بشيم
IRAN77 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
افرادی که با این نوشته حال فرمودند:
قدیمی11-12-2012 #3
 
ALI
عضو اکیپ
 
پروفایل کاربری ALI
 
تاریخ عضویت: Jul 2012
محل سکونت: زیر آسمون خدا
سن: 36
نوشته ها: 1,756
ثروت: 26,492,119 تومان
تشکرها: 44,214
تشکر شده: 35,908
استاتوس: الهی شکر
اوضاع احوال:
Ha
علایق:
single windows 8 Google Chrome nokia irancell
متاسفانه بخش بزرگی از آلودگی عجیب غریب شهرهای ما تقصیر همین کمپانی های خودروسازی داخلی و بنزین تولید داخل هستش. دودش میره تو ریه ما مردم بی نوا . البته مسئولین که عمدتا در نیاوران و لواسانات میشینن و هوای اون محله ها تمیزه .
__________________
گر درطـلـب گـوهـر کانـی , کانــی
ور زنده ببـوی وصل جانی , جانــی
هر چیز که در جستن آنی , آنــی
ALI آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
افرادی که با این نوشته حال فرمودند:
پاسخ
برچسب ها
خودرو, آذرماه, کیفیت
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

موضوعات و تاپیک های مشابه و مرتبط با تاپیک این صفحه به شرح زیر است:
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
رده بندي كيفي خودروها در آبان ماه 89 Ashli ساخت و مونتاژ داخل 0 11-11-2012 04:47 PM
خودرو «قابل قبول» نداریم Ashli ساخت و مونتاژ داخل 0 11-11-2012 04:45 PM
چرا از تندر90 پارس خودرو بیشتر استقبال می شود؟ Ashli ساخت و مونتاژ داخل 0 11-11-2012 04:42 PM
طراحی خودرو شفاف که آسان پارک می شود Ashli خودروهای خارجی 0 11-10-2012 08:29 PM
رانت ۶ میلیارد تومانی واردات خودرو با ارز دولتی IRAN77 اتومبیل و خودرو 0 08-05-2012 07:38 AM